Manastirea Muntele Rece | Dumnezeu săvârșește minuni prin Moise
Manastirea Muntele Rece
manastirea,muntele,rece,cluj
16097
post-template-default,single,single-post,postid-16097,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
 

Dumnezeu săvârșește minuni prin Moise

20 May Dumnezeu săvârșește minuni prin Moise

Moise a făcut minuni mari și înfricoșătoare, atât înaintea lui Faraon în Egipt, cât și în pustiu. A despărțit și Marea Roșie, a despicat și stânca ca să izvorască apă, a coborât mană din cer, a biruit oștirile puternice, a deschis pământul ca să-i înghită pe cei necredincioși, și a săvârșit și multe alte lucruri minunate, care sunt consemnate în Cărțile Sfinte ale lui Dumnezeu. Dacă zicem că omul Moise a săvârșit aceste minuni, atunci ele pot fi puse la îndoială, în timp ce dacă spunem că sunt de la Dumnezeu, atunci este dincolo de orice îndoială, pentru că doar pentru Dumnezeu nu există lucru cu neputință.

Sfântul Nicolae Velimirovici
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.